Dětské kurzy Lezení

Děti při lezení vyžadují speciální péči. Jejich přirozené lezecké schopnosti často předčí leckterého dospělého. A když se dobře nasměrují, mohou z nich být velcí horolezci. Na našich kurzech jde hlavně o to, ukázat jim lezecký sport tak, aby je bavil. Máte doma malého šplhouna, který se vám sápe po skříních a lustrech? Pak by možná rád zkusil vylézt i na skálu.

Podle věku zájemce přizpůsobíme náročnost a dobu trvání. Lézt děti mohou už od předškolního věku. V naší půjčovně pro ně máme i malinké lezecké střevíčky a celotělové sedáky pro zachování maximální bezpečnosti. 

Lokalitu lezení vybereme tak, aby byla pro malého lezce snadno dostupná. Pokud bude větší množství zájemců, zorganizujeme malý lezecký kemp, kde se děti mohou vzájemně motivovat.

Děti se naučí základy bezpečného lezení a správnou techniku, Zároveň se dostanou na čerstvý vzduch, který je určitě lepší než na uzavřené lezecké stěně. Z kurzu si odnesou i několik pěkných lezeckých fotografií na památku, protože foťák máme stále u sebe 🙂

Nejoblíbenější lokality:

Adršpach
Český Ráj
Žďárské vrchy
Lužické hory
Jizerské hory
a další ..

Lokalitu si můžete zvolit sami nebo výběr nechat na nás. My rozhodneme s ohledem na aktuální počasí, věk a schopnosti horolezčat.

Rodič samozřejmě může dělat doprovod nebo malého horolezce nechat plně ve svěření certifikovaného instruktora skalního lezení.

Orientační plán kurzu

Setkání na domluveném místě. Veškeré náležitosti doladíme po Vaší rezervaci.

Seznámení se skalním terénem.

Rozcvičení a výběr cesty.

Metodika bezpečného lezení na druhém konci lana.

Společný asistovaný výstup na věžičku.

Kochačka na věži, prostor pro dotazy.

Cena:
od 800 Kč

Vybavení je
možné půjčit